cPanel & WHM’den DirectAdmin’e Sunucu Taşıma, Migration

server destek, sunucu teknik destek
Spread the love

cPanel webhosting sektöründe en popüler kontrol paneli olarak biliniyor.
Linux webhosting sunucularında genellikle cPanel & WHM kontrol paneli kullanılmakta.
cPabel firması geçtiğimiz hafta lisanslama sistemini değiştirdi. Artık cPanel için aylık belirli bir ücret ödeyerek sınırısz domain eklnememektedir. Barındıracağınız domain sayısı ile orantılı olarak yükselen ücretler ödemeniz gerekecektir.
Bu sebeple sunucularında yüzlerce domain barındıran webhosting şirketleri ve son kullanıcılar farklı panellere yönelmeye başladılar.
cPanel’e her ay yüzlerce belkide binlerce dolar ödemek istemeyen sunucu sahipleri sunucularını başka panellerin kurulu olduğu sunuculara taşımaya veya taşıtmaya başladılar.
Bu yazımız cPanel ile DirectAdmin panel arasında sunucu taşıma hizmeti ile ilgilidir.
Bu durum sunucuların migration yapılmasını yani farklı bir panel bulunan başka bir sunucuya kayıpsız olarak aktarılmasını gündeme getirdi.
Yeni lisans sistemi ile cPanel & WHM paneli için yüzlerce hatta binlerce dolar panel ücreti ödemeniz söz konusu olabilmektedir.
Linux sunucularda domain sayısından bağımsız olarak çalışan DirectAdmin paneli popüler hale gelmeye başladı.
SunucuDestek.Com DirectAdmin Türkiye yetkili bayisidir. Lisans kiralama ve cPanel & WHM panelden DirectAdmin panele taşıma işlemlerini SunucuDestek.Com güvencesi ile yapabilirsiniz.

DirectAdmin lisansı almak yada cPanel sunucunuzu DirectAdmin lisanslı bir sunucuya taşıtmak istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayarak taşıma (migration) hizmeti satın alabilirsiniz.

https://magaza.sunucudestek.com/hizmetler-servisler-destek-paketleri/cpanel-directadmin-sunucu-tasima

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın