Hotmail.com, Outlook.com veya Outlook.com.tr Adresilerine Mail Gönderememe Alamama Problemi

Spread the love

Son günlerde servis taleplerinin ve şikayetlerin en çok geldiği bu konuda makale yazmak zorunlu hale gelmiş durumdadır.
Microsoft şirketi, hotmail.com ve outlook.com üzerinden verdiği email (eposta) hizmetinde özellikle son yıllarda (2013’den sonra) kullanıcılarına ve onlara email göndermek isteyenlere ciddi sıkıntılar yaşatmakta.
Eğer mail adresiniz hotmail.com, outlook.com veya outlook.com.tr uzantılı ise beklediğiniz birçok mail haberiniz bile olmadan gönderene geri dönebilir veya microsoftun paranoyak düzey çalışan spam filtrelerince otomatik olarak yok edilebilir.
Bu duruma, microsoftun spam mesajlar ile gerekli mesajları bir türlü bir birinden ayıramayan başarısız spam filtreleri ve aşırı paranoyak düzeyde güvenilirliği en düşük black listleri bile kontrol eden güvenlik sistemi neden olmaktadır. Bu sistemde aslında güvenilir ve temiz birçok kaynaktan çıkan mesajlar hotmail adresinize ulaşamadan ya geri döner yada spam mesajlarla aynı kaderi paylaşır.

Mail servisi veren birçok şirket microsoftun mail servisleriyle sürekli problem yaşamaktadır.
Gönderdiğiniz mesajlar gmail.com, yahoo.com, yandex.com, mail.com  vb. email servislerinde çalışan mail adreslerine ulaşırken hotmail.com veya outlook.com uzantılı adreslere mail gönderemediğinizi farkederseniz sizde microsoftun başarısız filtrelerine takılıyorsunuz demektir. Bu durumda yapabileceğiniz neredeyse hiç birşey yoktur!

Yada hotmail.com dan aldığınız email adresinize çok beklediğiniz email mesajları gönderildiği halde ulaşmıyorsa size mesaj gönderecek kişi microsoftun geçit vermeyen spam filtrelerine yada güvenlik sistemlerine takılmış demektir. Size mail gönderecek kişiye gmail.com email adresi verdiğinizde mesajınızın %90 ihtimalle ve anında ulaştığını göreceksiniz.

Bu durumda hotmail.com, outlook.com veya outlook.com.tr  uzantılı email adresi kullanıyorsanız spam filtreleri ve güvenlik servisleri çok daha başarılı olan, gelen ve giden mail trafiğinizi aksatmamak için çok titiz çalışan gmail,com, yahoo.com, yandex.com uzantılı email adreslerine geçmeniz probleminizi ömür boyu ve tamamen ortadan kaldıracaktır.

Microsoft hotmail.com outlook.com ve outlook.com.tr  uzantılı adreslere erişim problemleriyle ilgili çözüm sağlayan bir yapıyada sahip olmadığı için mevcut aksak sistemlerinin düzelmesi gibi bir beklentide olduğu söylenememektedir.

Hotmail.com, outlook.com veya outlook.com.tr  adresinize hergün acaba hangi mesajların ulaştığını ve hangilerinin ulaşamadan internette yok olduğunu düşünmek, en acil zamanlarda anında almanız gereken mesajların bir türlü gelen kutunuza düşmediğini görerek stres yaşamamak için gmail,com, yahoo.com, yandex.com gibi yine ücretsiz email adresi sağlayan bir servisten en azından bir tane alternatif email adresi açmanızda fayda olacaktır.