Bandicam Ekran Video Kayıt Programı, Nasıl Kurulur? Nasıl Kullanılır?

Oyun videoları yada eğitim videoları çekiyor yada çekmek istiyor olabilirsiniz. Hatta popülerlik yolunda ilerleyen bir youtuber bile olabilirsiniz. Kendinizi veya çevreyi video kameranızla hatta cep telefonunuzun kamerası ile kaydederek videolarınızı oluşturmanız mümkün. Peki bilgisayarınızda yaptığınız işlemleri veya oyunun nasıl oynandığını video olarak kaydetmek için ne yapacaksınız? Bilgisayarınızın ekranında olup biten herşeyi video olarak kaydetmeniz gerekiyor.

 

Video : Bandicam Ekran Video Kayıt Programı, Nasıl Kurulur? Nasıl Kullanılır?


SunucuDestekTV youtube Kanalından

Kameranızı bilgisayarınızın ekranına çevirerek kayıt yapabilirsiniz. Fakat düşük kalitede ve çok anlaşılır olmayan bir video çekmiş olursunuz.  Yüksek kalitede ekran videosu çekmek için çok etkili ve kolay kullanımlı bir program mevcut. Bandicam programı bilgisayarınızın ekranındaki tüm görüntüyü isterseniz tam ekran olarak istersenizde sadece belirli bir alanı seçerek kaydetmenizi sağlayan harika bir program.

Ekranınızdaki görüntüyü kaydederken bu görüntünün içine mesela web kameranızdan gelen başka bir görüntüyüde ekleyebilirsiniz. Bu şekilde tam ekranda oyununuzu oynarken ekranın bir köşesinde kendinizi gösterebilirsiniz.

 

Bandicam ekranınızı kaydederken isterseniz aynı zamanda sesinizide kaydeder. Yani ekranınızda işlemler yaparken yada oyununuzu oynarken aynı zamanda konuşarak neler yaptığınızıda tarif edebilirsiniz.

Bandicam kullanımı oldukça kolay ve denetimleri oldukça geniş bir programdır. Ayrıca Bandicam’de youtuber videoları çekmek için standart ayarlarda mevcut, istediğiniz youtube ayarını seçerek program ayarlarıyla hiç uğraşmadan videolarınızı hemen çekebilirsiniz.
Bandicam tüm video kaynaklarından ekrana gelen görüntüleride kaydedebiliyor. Cep telefonunuzla, video kameranızla, web kameranızla, hatta IPTV cihazınızla ekranınıza gelen tüm görüntüleri Bandicam ile kaydedebilirsiniz.

Bandicam Windows’un tüm sürümleri üzerinde çalışır ve bilgisayarınızın RAM, CPU ve disk kaynaklarını çok az kullanır. Yüksek video kalitesine, yüksek ses kalitesine ve yüksek sıkıştırma oranına sahip olmasına rağmen bilgisayar kaynaklarını çok az kullanması Bandicam’ı rakiplerinden ayıran diğer bir önemli özelliği.
Bandicam yüksek sıkıştırma oranı ile videolarınızın tamamlandığında olabildiğince az yer kaplamasını sağlıyor. Bunu yaparken videolarınızın kalitesinde her hangi bir kayıp söz konusu olmuyor. Video yüksek kalitede olmasına rağmen olabildiğince az yer kaplıyor (düşük boyutlu oluyor). Bandicam kaliteden ödün vermeden en iyi boyutlarda video üretmek konusunda oldukça başarılı.

Videolarınızı daha tanınır hale getirmek için videolarınızın bir köşesine kendi özel logonuzu veya küçük bir fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz. Böylece videonuza imzanızı atmış olursunuz!  Aynı televizyon kanallarının logoları gibi videonuzun köşesinde sizin logonuz yer alabilir. Bandicam nereden indirilir, nasıl kurulur, nasıl kullanılır, video nasıl kaydedilir, videoya logo nasıl eklenir vb işlemlerin nasıl yapıldığını aşağıdaki videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Bandicam Türkçe web sitesinden ücretsiz versiyonu indirmek için  tıklayın.

Hassas ve daha zor bir iş olması nedeniyle özellikle oyun videoları çekenler ve youtuberlar arasında en popüler ekran kayıt programı olmayı başaran Bandicam  SD, HD, Full HD ve 4K UHD çözünürlüklerde 20 FPS’den 144 FPS’e kadar kayıt yapabiliyor. Bandicam FPS desteği konusunda da rakiplerinden bir adım öne çıkıyor.

Lisans ücretleri  profesyonel bir program için çok düşük, ev kullanıcıları ve öğrenciler için bile çok uygun. Küçük bir lisans ücreti ödeyerek bu profesyonel programa ömür boyu sahip olabiliyorsunuz.

Bandicam Türkçe web sitesinden ücretsiz versiyonu indirmek için yada full versiyonu satın almak için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın